chobi3 Przemysław Chobot
Data urodzenia : 23 Lipiec 1979
Wzrost : 169 cm
Pozycja : Pomocnik
Nr na koszulce : 13

Przemysław Chobot jest jednym z najbardziej rozpoznawanych zawodników Lotnika i cieszącym się dużym szacunkiem w częstochowskim środowisku piłkarskim. Za lekką namową postanowił nam zdradzić kilka szczegółów swojej kariery piłkarskiej jak i trenerskiej.

Zapraszam do lektury.

www.lotnik-koscielec.pl  :

Jak zaczęła się Twoja przygoda z futbolem ?

Przemek Chobot :

W piłkę zawsze lubiłem grać a kiedy postanowiono zgłosić drużynę trampkarzy w Lotniku wszyscy się zapisaliśmy.

 

www.lotnik-koscielec.pl  :

Kto był Twoim idolem w latach juniorskich i dlaczego ?

Przemek Chobot :

W Rakowie podpatrywałem Jana Spychalskiego był ofensywnym pomocnikiem więc moja pozycja na boisku.

 

www.lotnik-koscielec.pl  :

Jak wspominasz swój debiut w drużynie lotnika i jak patrząc z perspektywy czasu oceniasz różnice między młodzieżą kiedyś a dziś ?

Przemek Chobot : 

W seniorach zagrałem jeszcze przed pójściem do Rakowa miałem wtedy 14 lat ,a jeśli chodzi o młodzież to w piłkę koszykówkę czy siatkówkę grało się wszędzie i często bywało że po prostu dla niektórych brakowało miejsca i musieli czekać na swoją kolej, natomiast teraz przeważnie boiska czy orliki świecą pustkami i stąd też problemy z grupami młodzieżowymi w wielu klubach.

 

www.lotnik-koscielec.pl  :

Jak wspominasz lata gry w Rakowie Częstochowa a mianowicie debiut w najwyższej klasie rozgrywek ligowych, w której wówczas grał Raków ?

Przemek Chobot : 

Pięć lat spędzonych w Rakowie wspominam bardzo miło ,poznałem wielu ludzi z którymi utrzymuje kontakty do dzisiaj wielu trenerów od których się wiele nauczyłem.

 

www.lotnik-koscielec.pl  :

W roku 1996  zapisałeś się w annałach III ligowych, zdobywając nagrodę dla najlepszego zawodnika kolejki. Opowiedz ile potu, krwi i łez zostawionych na boisku oraz poza nim kosztowało Cię zdobycie tego wyróżnienia ?

Przemek Chobot :

Tak była taka zabawa dostawaliśmy noty za każdy mecz ja za jeden z nich dostałem 8, a że miałem wtedy 17 lat to pewnie dlatego postanowiono właśnie mnie wyróżnić.

 

www.lotnik-koscielec.pl  :

Wywodzisz się z bardzo usportowionej rodziny, może kilka słów od Ciebie jak bardzo Twoja rodzina jest związana z klubem LKS Lotnik Kościelec?

Przemek Chobot :

Rzeczywiście w Lotniku grali mój tata ,wujkowie bracia,kuzyni i chyba mój syn wyłamie się ze schematu w piłkę  grać nie lubi ale mam jeszcze córkę, a piłka kobieca robi się coraz bardziej popularna więc nie wszystko stracone.

 

www.lotnik-koscielec.pl  :

Grasz z nr 13, skąd ten wybór nie jesteś przesądny ?

Przemek Chobot :

Ja nie, ale chyba reszta w drużynie tak bo taki nr mi zostawili ale już i ten przejęli więc biorę jaki został.

 

www.lotnik-koscielec.pl  :

7 lat przepracowanych w Lotniku. Jakbyś podsumował ten okres?

Przemek Chobot :

Przez ten czas zaszło wiele zmian , odeszło kilku zawodników a na ich miejsce dorosła nam młodzież w większości to nasi wychowankowie . Stabilizacja w zespole trwa od 4-5 lat i przez ten czas chłopcy zrobili uważam duże postępy a jestem pewien że jeszcze mają zapasy.

 

www.lotnik-koscielec.pl  :

Wróćmy do czasów obecnych, jak ocenisz sezon 2014 / 2015 w wykonaniu swoich podopiecznych i czy widzisz ten zespół w przyszłości w rozgrywkach ligowych ?

Przemek Chobot :

Ten sezon był dla nas bardzo udany zajęliśmy trzecie miejsce, więc najwyższe od kiedy tu jestem. Mamy wielu młodych zawodników i jeśli dalej będą się tak rozwijać to możemy z optymizmem czekać na kolejny sezon.

 

www.lotnik-koscielec.pl  :

Podobno w szatni Lotnika panuje bardzo dobra atmosfera. Co ma na to wpływ ?

Przemek Chobot :

Atmosfera to podstawa by się dobrze bawić grając w piłkę. Dbają o to wszyscy w szatni,  najlepiej wpływa to na dobry wynik na boisku.

 

www.lotnik-koscielec.pl  :

Drużyna Lotnika słynie z bardzo dobrej mobilizacji i nieustępliwej walki głównie z lepszymi drużynami. Z tymi słabszymi trochę gorzej. Czym wg Ciebie może to być spowodowane ?

Przemek Chobot :

Zawsze trudniej zmobilizować się na teoretycznie słabszego przeciwnika stąd biorą się niespodzianki, a gdy gramy z kimś z góry tabeli czy w sparingu z drużyną z wyższej ligi wystarczy podać skład to wynika chyba z mentalności i niby każdy o tym wie a jednak większość sobie z tym nie radzi i to na dużo wyższym poziomie niż my.

 

www.lotnik-koscielec.pl  :

Przemku jesteś zasłużonym piłkarzem w naszym regionie, może podałbyś kilka wskazówek dla młodych adeptów piłki nożnej. Jak trenować aby stać się graczem wyróżniającym na boisku?

Przemek Chobot :

Najważniejsze to dużo trenować, słuchać wskazówek trenerów i ciągle doskonalić swoje umiejętności. Każdy sport wymaga dużo poświęcenia i wyrzeczeń a nie można zapominać obowiązkach szkolnych i domowych więc ważne jest też poukładanie sobie wszystkiego jak należy ale jeśli ktoś lubi grać w piłkę nie powinien mieć z tym problemów.

 

www.lotnik-koscielec.pl  :

Czy uważasz że uprawianie sportu kształtuje charakter ?

Przemek Chobot :

Jak najbardziej, takie cechy dyscyplina, sumienność, pracowitość czy odpowiedzialność można nabyć uprawiając jakikolwiek sport tyle że trzeba zacząć w młodym wieku i ważna jest rola trenerów dlatego trenowanie dzieci i młodzieży to bardzo odpowiedzialne zadanie.

 

Dziękujemy za udzielenie wywiadu.

chobi1

 

chobi2