Ubiegłotygodniowe rozgrywki ligowe drużyn Lotnika Kościelec rozpoczęła grupa Orlików, która w piątek udała się na swój mecz do Rzerzęczyc, na spotkanie z Orkanem. Po pierwszej dość nerwowej pierwszej połowie, w drugiej udało się udokumentować przewagę Naszych młodych piłkarzy i za sprawą Krzysztofa Gołdy oraz Oliwiera i Xaviera Gawronów Lotnik wygrał 3:0.
W sobotę juniorzy młodsi Lotnika podejmowali Akademię Lubliniec. Mecz był bardzo wyrównany. Lotnik po bramce Dominika Rumina prowadził 1:0, lecz nieuwaga w szeregach obronnych doprowadziła do strzelenia bramki przez gości. Pojedynek zakończył się remisem 1:1. Był to kolejny mecz tej grupy, kiedy nie doznali porażki.
Również w sobotę na boisko wybiegli seniorzy Lotnika, a ich przeciwnikiem była drużyna Warty Mstów. Przeciwnik już od samego początku meczu postawił bardzo trudne warunki gospodarzom, co zostało udokumentowane strzeleniem dwóch bramek. Lotnik próbował odrobić straty i za sprawą Pawła Nowaka strzelił gola kontaktowego. Goście przetrzymali ataki Lotnika, dodatkowo strzelając trzecią bramkę. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla gości. Była to pierwsza porażka Lotnika w meczach z Wartą od czasu powrotu tej drużyny do klasy okręgowej.
W niedzielę ostatnia z Naszych drużyn, czyli trampkarze w Kościelcu zmierzyli się z drużyną Polonii Poraj. Mecz bardzo wyrównany z wieloma sytuacjami podbramkowymi zarówno pod bramką gości, jak i gospodarzy. Pierwszą bramkę strzelili goście, wyrównał strzałem za linii pola karnego Przemysław Wychowaniec. Goście w pierwszej połowie meczu ponownie objęli prowadzenie, po błędzie obrony. Druga połowa nie rozpoczęła się dla Lotnika korzystnie, ponieważ goście podwyższyli prowadzenie na 3:1. Gospodarze wzięli się do roboty i zaczęli przeważać na boisku, co spowodowało, że strzelili bramkę kontaktową za sprawą Jakuba Wawszczaka. Pod koniec meczu zamieszanie pod bramką gości wykorzystał Jakub Gągała, strzelając bramkę wyrównującą. Chwilę później sędzia zakończył mecz.
Zapraszamy na kolejne mecze rozgrywane przez Nasze drużyny.