Starcie na szczycie – tak zapowiadał się sobotni mecz. Świetnie dysponowania Oksza Łobodno, która w dwóch meczach zdołała zdobyć aż 12 bramek pokonując Spartę Nowa Wieś i Białą Gwiazdę Krasice czyli beniaminków obecnych rozgrywek. Gospodarze podejmowali również niepokonanego od 4 meczy Lotnika Kościelec, który w minioną środę pokonał wyżej notowanego rywala – Pogoń Kamyk w Pucharze Polski. Oba zespoły podeszły do meczu z wielkim zaangażowaniem ponieważ chcieli odskoczyć punktowo od swoich rywali, pierwsi do głosu doszli przyjezdni, którzy już do 15 minuty mieli 3 świetne sytuację bramkowe niestety nie wykorzystał ich skrzydłowy Lotnika – Piotr Knapik. Ten sam zawodnik świetnie dysponowany tego dnia niestety w 20 minucie po odniesieniu kontuzji musiał opuścić plac gry a przewagę zaczynali zdobywać zawodnicy Okszy. Gra wysokim pressingiem poskutkowała dla gospodarzy mocnymi błędami w obronie “biało-niebieskich” przez co często dochodzili do sytuacji bramkowych, na nasze szczęście brak skuteczności dawał o sobie znać i większość strzałów lądowało obok bramki Macieja Pyrza. Pierwsza połowa zakończona bezbramkowym remisem i mocnymi wymianami ciosów obu drużyn. W drugiej połowie zespoły postanowiły rzucić wszystko na jedną szale i oboje zmasowanymi atakami wychodzili na bramkę przeciwnika, pomimo wielu dogodnych sytuacji żadna z drużyn nie potrafiła tego dnia znaleźć drogi do bramki. Mecz walki rozstrzygnął się w ostatnich 5 minutach meczu, kiedy po jednym z dośrodkowań Łukasza Ciecierskiego po zamięszaniu w polu karnym piłkę głową do bramki kieruje Michał Gawron ku uciesze licznie zgromadzonych kibiców gości. Oksza postanowiła odpowiedzieć stwarzając trzy groźne sytuację ale żadna nie znalazła drogi do bramki. W 4 doliczonej minucie spotkania świetnym dryblingiem przez połowę boiska popisał się Mateusz Kyzioł, który asystował przy bramce na 0:2 – strzelcem bramki został najmłodszy zawodnik Lotnika Kościelec – Dominik Rumin, w którym pokładane są wielkie nadzieje na ten sezon mimo iż ma dopiero 16 lat. W najbliższą środę Lotnik Kościelec rozegra kolejna rundę Pucharu Polski z Czarnymi Starcza.