Mamy Certyfikat PZPN

Lotnik Kościelec, jako jeden z trzech klubów w powiecie częstochowskim otrzymał w ramach pilotażowego programu PZPN certyfikacji szkółek piłkarskich Brązową Gwiazdkę.

Program Certyfikacji to innowacyjny projekt mający za zadanie podniesienie jakości szkolenia w szkółkach piłkarskich na terenie całej Polski. W jego pierwszej edycji do Polskiego Związku Piłki Nożnej wpłynęło 1197 formularzy zgłoszeniowych. Ostatecznie wszystkie wymagania formalno-prawne spełniły 694 podmioty, w tym również Lotnik Kościelec i to właśnie tym podmiotom na mocy decyzji Komisji Weryfikacyjnej oraz Komisji Odwoławczej ds. Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich zostały przyznane certyfikaty, które obowiązywać będą do 30 czerwca 2021 roku.

Jest to na pewno bardzo duże wyróżnienie, ale również obowiązek jaki został na Nas nałożony. Aby przystąpić do programu musieliśmy przejść sito eliminacyjne, podczas którego byliśmy kontrolowani przez przedstawiciela PZPN. Po przyznaniu certyfikatu również podlegamy ciągłej kontroli przez PZPN. W każdej chwili możemy mieć wizytę monitorującą proces szkolenia.